przejscie graniczne

Informacje na temat przejścia granicznego w Jurgowie. Podziel się swoimi spostrzeżeniami z przekracznia granicy w Jurgowie. Opinie. Uwagi.

Moderator: Muzykant

Zablokowany
feliks5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 11 sie, 2002 3:03

przejscie graniczne

Post autor: feliks5 »

komu zalezy na pelnym udostepnieniu przejscia granicznego w Jurgowie? Sam jestem gleboko przekonany,ze ta przepiekna miejscowosc straci wiekszosc swoich dotychczasowych - przyjezdnych - zwolennikow; pewnie pojawi sie mnostwo innych, przejezdnych ale bez sympatii dla tego jedynego w swoim rodzaju Miejsca...
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

przejscie graniczne

Post autor: lucjan »

Tak w sumie to nie wiadomo komu zależy. Teraz z tego co mi wiadomo to otwarcie przejścia aktualnie ugrzęzło na Słowacji... ponieważ polskie władze starają się za wszelką cene wypchnąć przekraczających granice Polsko - Słowacką z granic parku... ale po Słowackiej stronie praktycznie nic się nie zmieni i dalej wszyscy bedą przez park przejeżdżać
Wracając jednak do tematu to zależy chyba tylko władzy i paru osobom, które myślą że zrobić na tym biznes.
Z drugiej strony część mieszkańców chciała by "normalnego" przejścia bo przez to które istnieje formalnie nie można przewozić żadnych towarów... a w lecie na Lysej Polanie trzeba czekac po pare godzin w kolejkach...
Jednak popieram iż podczas otwarcia przejscia Jurgów straci duzo ze swojej oryginalnosci
Ostatnio zmieniony sob 13 lis, 2004 18:03 przez lucjan, łącznie zmieniany 1 raz.
-- Lucjan --
https://www.jurgow.pl
spissak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw 17 paź, 2002 2:06

przejscie graniczne

Post autor: spissak »

Jakiej oryginalnosci Lucjanie ?
Czy nie sadzisz ze to wlasnie nadejscie kapitalu i zwiekszone szanse rozwoju dla mieszkancow moga byc wlasnie stymulatorem tej oryginalnosci ?
O ile wiem w tysiacech miejsc na swiecie zauwazalna jest tendencja utrwalania tradycji w zderzeniu z tabunami "najezdzcow".
Wiekszosc norweskich miasteczek i wsi od Bergen az po Narvik zyje z intensywnej sezonowej turystyki , lecz w odroznieniu od Jurgowa oni potrafia tych turystow jakos do siebie "zanecic"! Dodam jeszcze jeden znaczacy fakt: Slynne tradycyjne norweskie swetry "Telemark" (trudno je kupic obecnie za kwote ponizej 400 Euro) rozpropagowane zostaly na calym swiecie dzieki tymze wlasnie tabunom najezdzcow.

A tak a propos o jakiej Ty Lucjanie piszesz oryginalnosci?
spissak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw 17 paź, 2002 2:06

przejscie graniczne

Post autor: spissak »

Panie Feliksie !
Niezle wykoncypowane !

Znam wielu tychze wlasnie "dotychczasowych" przyjezdnych i smiem twierdzic ze nic by ich bardziej nie ucieszylo od:

A>Powstania bazy noclegowej z prawdziwego zdarzenia z regionalna spiska kuchnia i atrakcjami.
B>Wieksza aktywnosc jurgowian w "akcjach" folklorystycznych
plenery, festiwale, koncerty ,posiady
C>Pelnego zakresu uslug oprawy turystycznej
regionalna knajpa, kuligi,osrodek narciarski,nocne kluby,i lokale trzymajace turyste w miejscu pobytu bez koniecznosci wyjazdu do Zakopanego.
i inne - tak oczywiste w miejscu ktore chce zyc z turystyki!
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

przejscie graniczne

Post autor: lucjan »

Nie wiem na ile znasz tych dotychczasowych przyjezdnych? Tych ktorych ja znam interesuje glownie spokoj ktory maja w Jurgowie, ze nie ma takiego ruchu jak w Zakopanem.

Moze i masz racje ze powstanie roznych restauracji i klubow itp. ozywilo by troche Jurgow, ktory ostatnio staje sie troche nudny i cofa sie w rozwoju ale jakos nikt sie do tego nie rwie...glownym powodem jest to ze ostatnio w Jurgowie rozwija sie straszna zazdrosc do innych ludzi. po prostu jesli ktos cos mato sie mu tego zazdrosci ale nikt nie pyta sie ile wysilku trzeba bylo w to wlozyc

Sa rozne za i przeciw, jednak mysle ze potrzeba troche zmian w turystycznej infrastrukturze Jurgowa.
Ostatnio zmieniony sob 13 lis, 2004 18:02 przez lucjan, łącznie zmieniany 1 raz.
-- Lucjan --
https://www.jurgow.pl
feliks5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 11 sie, 2002 3:03

przejscie graniczne

Post autor: feliks5 »

Troche sie Pan zagalopowal: nie wiem gdzie Pan wyczytal, miedzy ktorymi wierszami,ze chce jakikkolwiek "ulepszac" Jurgow?? Nie ma chyba wiekszego przeciwnika robienia kurortu w tej pieknej Miejscowosci niz ja (i moja rodzina) od wielu lat spedzajacy lato a niekiedy i zimy - w Jurgowie: takim jaki jest,i niech taki pozostanie!
Wieslaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 13 lip, 2003 8:06

przejscie graniczne

Post autor: Wieslaw »

Uruchomienie przejścia ogólno-dostępnego dla turystów byłoby konieczne. Zwiększy to atrakcyjność Jurgowa i odciąży przejście na Lysej Polanie.
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

przejscie graniczne

Post autor: lucjan »

Mozliwe ze przynioslo by to okreslone korzysci dla mejscowosci. Jednak napewno zwiekszyl by sie ruch samochodow... co przy aktualnym stanie drogi chyba nie jest wskazane. Droga do granicy na odcinku Nowy Targ - Jurgow ma byc wyremontowana do 2010 roku ... na razie wyremontowany zostal most w Czarnej Górze i prowadzone sa prace przy remoncie drogi w Bialce Tatrzanskiej.
Jednak jak na razie wyglada na to ze nikomu nie spieszy sie do otwarcia przejscia turystycznego w Jurgowie. Pozyjemy zobaczymy :-) moze z otwarciem przejscia zwlekaja do czasu wejscia Polski i Slowacji o UE ... no a potem chyba juz nie bedzie otrzebne o ile Polski rzad podpisze stosowne umowy miedzynarodowe.
-- Lucjan --
https://www.jurgow.pl
Zablokowany