Wybudują boisko

Jurgowskie wydarzenia sportowe
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

Wybudują boisko

Post autor: lucjan »

Dziennik Polski 02 lipca 2008 pisze:
W Jurgowie

Wybudują boisko

W Jurgowie już wkrótce powstanie boisko, które wybudowane zostanie w ramach programu "Orlik 2012 - Moje boisko". Gmina otrzyma na budowę dofinansowanie w wysokości 666 tysięcy złotych. Wójt gminy Bukowina Tatrzańska, Sylwester Pytel podpisał już w tej sprawie umowę.

Program "Moje boisko" jest projektem Ministerstwa Sportu i Turystyki, którego założeniem jest dofinansowanie samorządów w budowie obiektów sportowych. Projekt zakłada wybudowanie dwóch boisk - piłkarskiego i wielofunkcyjnego. Przewidziane są także szatnie, sanitariaty i plac zabaw. Każda gmina, która chce przymierzyć się do udziału w programie potrzebuje na realizację tego pomysłu około 3 tys. m kwadratowych. Jak się jednak okazuje, sprostanie wymogom programu nie jest łatwe. Dlatego nie wszystkie gminy w Polsce mogą w projekcie wziąć udział. Przykładem jest tu m.in. Zakopane, które usilnie szukało terenów, odpowiadających założeniom programu, a gdy już znalazło, na przeszkodzie stanęły sprawy własnościowe.

- Nie każdy decyduje się na udział w tym programie - twierdzi wójt Bukowiny Tatrzańskiej Sylwester Pytel. - Niby mówi się, że koszt takiego boiska ma wynieść 1 mln złotych, ale nie zawsze tak to wygląda i nie we wszystkich przypadkach się to zgadza. Nikt nie liczy ewentualnych kosztów, związanych z wykupem gruntów, zrobieniem przyłączy. W przypadku naszej gminy tylko Jurgów mógł spełnić wymagane warunki.

Bukowiańskiej gminie uda się częściowo zmieścić w obiecanym milionie, bo kosztorys przekracza nieco tę sumę. Boisko w Jurgowie będzie bowiem kosztowało 1 mln 166 tys. zł. 333 tys. zł przekaże wojewoda, kolejne 333 tys. zł - marszałek województwa, a gmina będzie musiała dołożyć 560 tys. zł. Udział własny gminy Bukowina Tatrzańska musi być większy, bo trzeba jeszcze przygotować drogę.

(ECZ)
Oryginalny tekst artykułu: Wybudują boisko

Strasznie jestem ciekawy ja to się zakończy, jednak fajnie było by mieć porządne boisko.

[ Dodano: Czw Lip 24, 2008 14:49 ]
Teraz po powodzi przynajmniej będzie wiadomo w którym miejscu trzeba porządnie zabezpieczyć jurgowskie boisko sportowe. Bo jak się nie zabezpieczy to możne skończyć jak to w Brzegach przy następnej powodzi.
andrzej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt 25 lip, 2006 14:26
gadu: 0
Lokalizacja: Legnica

Post autor: andrzej »

A czy znana jest lokalizacja tego boiska, chodzi mi o to, żeby nie było narażone np. powódź
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

Post autor: lucjan »

Podobno ma być w miejscu obecnego. Jak będzie pewnie niedługo się dowiemy.
Piotrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 22 lis, 2005 18:34
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów

Post autor: Piotrek »

Z tego co mi wiadomo to boisko ma powstać przy szkole w Jurgowie a boisko w lesie zostaje narazie takie jakie jest, co będzie dalej to sie jeszcze okaże może się znajdą jakieś pieniądze, żeby je podreperować to boisko bo narazie Murań niema gdzie grać, chyba że sie przekształci na inną dyscyplinę np. siatkówka plażowa :wink:
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

Post autor: lucjan »

Hmm boisko przy szkole ma swoje plusy ale ma i minusy...
Nie jestem pewien aby przy szkole było wystarczająco dożo miejsca aby zbudować boisko zgodnie z zaleceniami programu... No i pewnie sąsiedzi nie byli by zadowoleni jakby im sie pod oknami zawodnicy wydzierali ;)

W artykule tutaj zacytowanym była mowa o budowie drogi dojazdowej tak wiec raczej chodzi o rozbudowę tego w lesie... ale nie będę sie kłócił ;)


[ Dodano: Pon Sie 04, 2008 12:59 ]
Już teraz wiadomo na pewno ze to będzie boisko obok szkoły.
Został już ogłoszony przetarg na budowę boiska w ramach programu "Orlik 2012"
Więcej szczegółów na stronie Gminy Bukowina Tatrzańska:

Wykonanie boisk sportowych w Jurgowie w ramach programu "Moje Boisko Orlik 2012
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

Re: Wybudują boisko

Post autor: lucjan »

Zdjęcia "Orlika" w Jurgowie:
http://www.jurgow.pl/orlik2012_ukonczony.html
ODPOWIEDZ