Stare fotografie - wystawa

Aktualności i inne różności z Jurgowa i okolicy. Jeśli ktoś będzie coś pisał :) oczywiście.

Moderatorzy: Muzykant, Urool

ODPOWIEDZ
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

Stare fotografie - wystawa

Post autor: lucjan »

Stara remiza w Jurgowie w niedzielne (29.06.2008) popołudnie tętniła życiem. Została w niej otwarta wystawa starych fotografii Jurgowa. Wystawę otworzył radny do Rady Gminy Bukowina Tatrzańska Pan Józef Górka. Jednym z pierwszych odwiedzających był również nasz jurgowski proboszcz Ks. Józef Marek. Wystawa cieszyła się dużym powodzeniem wśród mieszkańców, którzy oglądali stare zdjęcia z dużym zaciekawieniem. Starsi rozpoznawali albo próbowali rozpoznać siebie lub swoich rodziców, młodsi oglądali Jurgów sprzed kilkudziesięciu lat z wielkim zaciekawieniem. Dla najmłodszych niewyobrażalne było jak to możliwe, że np. Jurgów nie miał asfaltowej drogi.
Zdjęcia na wystawę były zbierane już od dłuższego czasu jednak dopiero w tym roku udało się ja otworzyć. Miejmy nadzieję, że taka wystawa zachęci mieszkańców do przeszukania swoich domowych archiwów i podzielenia się z innymi swoimi zdjęciami. Na wystawie zostało pokazane około 100 zdjęć, aktualnie zebranych zostało około 1000 zdjęć, które zostały zeskanowane. Na wystawie zostały pokazane tylko te najciekawsze i takie które udało się odpowiednio powiększyć.
Zrodlo: Jurgow na starej fotografii
rafal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 03 maja, 2009 5:10

Post autor: rafal »

cześć Lucjan! Mam pytanie. Czy można kupić album ze starymi zdjęciami Jurgowa? Czy coś takiego w ogóle jest? proszę o szybką odpowiedż. dziękuje Rafal
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

Post autor: lucjan »

Plany wydania albumu byly ale w jakiej sa fazie niestety nie wiem.
ODPOWIEDZ