Alarm w kościele

Aktualności i inne różności z Jurgowa i okolicy. Jeśli ktoś będzie coś pisał :) oczywiście.

Moderatorzy: Muzykant, Urool

ODPOWIEDZ
Urool
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: ndz 02 wrz, 2007 12:11

Alarm w kościele

Post autor: Urool »

Niedawno nasz parafialny kościół został "otoczony" ochroną w postaci alarmu przeciwpożarowego i antywłamaniowego (chyba). Niestety ktoś ma coś przeciwko temu...

Ludzie, nie rozumiem Was. Z tego, co słyszałem to ktoś mówił, że takie zabezpieczenie jest niepotrzebne i w ogóle. Przepraszam, ale ten ktoś nie wie chyba co mówi. Po pierwsze: kościół jest zabytkowy i ma mnóstwo cennych rzeczy, np. obrazy, kielichy, sama Monstrancja, ołtarze itp. Jeśli ktoś miałby to ukraść to byłaby ogromna strata. Po drugie: Ostatnio włamania w kościołach są coraz częstsze, więc logiczne było założenie alarmu. Po trzecie: Ksiądz Proboszcz nie zbierał od nikogo pieniędzy na tą inwestycję, więc powinniśmy się cieszyć, że postarał się o zabezpieczenie ze środków Unijnych. Ale nie. Ktoś oczywiście musi mieć pretensje (moim zdaniem absolutnie bezpodstawne). Po czwarte: Jakby czasem coś się zapaliło w naszym kościele to ci, którzy mają pretensję o alarm przeciwpożarowy pierwsi oskarżyliby naszego Proboszcza, że nie dopilnował kościoła.

Jak ktoś ma coś do renowacji i zmian w naszym kościele to niechże się zaloguje na forum jako anonimowy i tu pogada o tych sprawach. Może uda się go przekonać, że niektóre rzeczy są niezbędne.

Ps. Nie miałem zamiaru nikogo obrazić. Po prostu wnerwia mnie jak ktoś nie umie docenić czyjejś pracy, a do tego jeszcze narzeka. Z wyrazami szacunku dla tych, o których pisałem... Urool.
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

Post autor: lucjan »

Alarm jest OK. Często się przydaje :)

Na razie nie przyglądałem mu się dokładnie to nie będę krytykował ;)
Urool
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: ndz 02 wrz, 2007 12:11

Post autor: Urool »

Jak dla mnie to nie ma czego krytykować. Jest za to co pochwalić.
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

Post autor: lucjan »

Trzeba dokładniej czytać to co piszę. Łącznie z uśmieszkami :)
Nie widziałem jak jest zrobiony więc się nie wypowiadam.
Urool
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: ndz 02 wrz, 2007 12:11

Post autor: Urool »

Wiem o co chodziło. Ja po prostu stwierdziłem, że i tak nie będzie czego krytykować. Troszkę obaj się nie zrozumieliśmy :D
Proszę pamiętać, że w czasie rozmowy atakujemy poglądy, a nie ich autora.
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

Post autor: lucjan »

Zawsze jest co krytykować :)
Raczej trzeba się zastanawiać nad sensem krytykowania.

Na alarmach i zabezpieczeniach przeciwpożarowych się nie znam więc nie mogę krytykować. Liczę na to, że firma która to robiła wykonała to solidnie.

Dla mnie ważne jest, że zabezpieczenia nie rzucają się strasznie w oczy. Chyba, że źle patrzyłem :) Najbardziej widoczna jest tablica informacyjna ale taki był chyba zamiar :)
Urool
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: ndz 02 wrz, 2007 12:11

Post autor: Urool »

Faktycznie nie widać zbytnio tego alarmu. Co prawda gdzieniegdzie są jakieś czujniki ale są tak małe, że nie przeszkadzają.
Proszę pamiętać, że w czasie rozmowy atakujemy poglądy, a nie ich autora.
ODPOWIEDZ