Władze a społeczeństwo

Aktualności i inne różności z Jurgowa i okolicy. Jeśli ktoś będzie coś pisał :) oczywiście.

Moderatorzy: Muzykant, Urool

ODPOWIEDZ
redzone
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: sob 21 kwie, 2007 10:16

Władze a społeczeństwo

Post autor: redzone »

Ten temat może będzie ryzykowny, ale warto spróbować. Teraz jest czas kampanii wyborczej i różnie to w tym czasie bywa, i chciałbym poznać wasze opinie dotyczące władz Jurgowa, ich słabe jak i mocne strony, czy ktoś się odważy skomentować ich działalność??!!
Milka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 10:40

Post autor: Milka »

No faktycznie temat, który zacząłeś redzone jest ryzykowny, no ale takie tez trzeba poruszać. Ciężko jest oceniać czy nasza władza działa dobrze czy źle...
Ale prawda jest taka, ze widać to ze nie starają się zrobić nic, by nasza wieś rozwijała się coraz lepiej. A przecież mamy do tego możliwości zarówno wynikające z położenia naszej wsi, jak i bogatej kultury i tradycji...
Wiadome, ze nikt z nas nie chciałby by Jurgów stał się druga Bukowina, bo to właśnie cisze i spokój w Jurgowie turyści cenią sobie najbardziej...
Ale myślę ze można było pogodzić jedno z drugim. Mianowicie zachować niepowtarzalna atmosferę Jurgowa i dąć szanse rozwoju nowym inwestycja i przedsięwzięciom. Gdyby nasza władza była bardziej przychylna i służyła pomocą mieszkańcom zapewne wszystkim wyszłoby to na dobre...
redzone
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: sob 21 kwie, 2007 10:16

Post autor: redzone »

Milka popieram Cię w 100%! Pisząc ten nowy temat tak prawdę powiedziawszy nie myślałem że ktoś odpisze. Urool poruszył raz temat wolnego czasu, i narazie to jurgowskiej młodzieży czas wolny organizują ludzie wcale nie związani z władzami wiem że jest klub 2x w tyg. treningi plus mecze piątek i niedziela, strażacy też zorganizowali się i prowadzą 3 grupy dzieci i młodzieży w tym są również dziewczynki, jest zespół i orkiestra a to wszystko niema nic wspólnego z władzami! Może czas coś zmienić...?!
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

Post autor: lucjan »

Hmm, skoro piszesz redzone, ze tyle rożnych inicjatyw odbywa się bez udziału władzy to czy jest sens to zmieniać? Myślisz, że wtedy coś będzie działać lepiej?
redzone
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: sob 21 kwie, 2007 10:16

Post autor: redzone »

No napewno będzie lepiej, np. stowarzyszenie takie jak klub czy straż nie może się bezpośrednio starać o środki unijne, na rozbudowę infrastruktury bo to jest zadanie gminy, teraz przyjmijmy że chłopaki będą chcieli zbudować nowe boisko czy szatnie, to jeżeli będą sami pisać taki projekt o środki unijne to jest prawdopodobieństwo, że dostaną te pieniądze jak 1:100 czyli prawie niemożliwe, musieli by iść daleką okrężną drogą która pochłonęła by dobrych parę lat żeby je zrobić to boisko, a jeżeli by napisali projekt przy udziale sołtysa i radnych, wtedy wniosek składa się w gminie i są dużo większe szanse na to żeby boisko powstało nie w pare lat a w jeden sezon jak np w Łapszach Niżnych.
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

Post autor: lucjan »

No cóż tutaj masz racje.
Jednak aby władza zaczęła coś robić to chyba powinno to przyjść z dołu. Znaczy ktoś musi przyjść do lokalnej "władzy" powiedzieć, że przydało by sie to czy owo. W Jurgowie władzy skutecznie udało sie większość ludzi zniechęcić do takich inicjatyw. Więc teraz nie ma się co dziwić, że nikt sie tym nie interesuje. Ludzie szanują swój czas.
Jedyne czym się władza interesuje to stosami papierów, które generuje np. Stowarzyszenie Rozwoju Spisza i Okolicy projekty maja ambitne, tylko większość ma na celu promowanie tylko jednej czysto spiskiej gminy Łapsze Niżne a reszta jest tam tylko doklejona "bo wypadało"... więc nie dziwie się, że w Łapszach Niżnych z boiskiem udało się w jeden sezon
No ale to jest moje prywatne zdanie za które pewnie znowu mi się oberwie...
Milka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 10:40

Post autor: Milka »

Ja myślę, ze jurgowskiej władzy przydałyby się pewne zmiany...Bo z tego, co się orientuje to od paru lat te same urzędy piastują Ci sami ludzi, czy nie tak?



No, ale na to już większego wpływu raczej nie mamy, możemy sobie ponarzekać trochę na forum... Nic więcej...
Urool
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: ndz 02 wrz, 2007 12:11

Post autor: Urool »

Jeśli chodzi o boisko i sprawy związane z drużyną to podobno , bo nie wiem na 100%, przedstawiciele Murania prosili "władze" Jurgowa (nie wiem kogo) o pomoc i zostali odesłani z kwitkiem. Jeśli tak ma być to ja dziękuję.

Poza tym nie mam nic przeciwko władzom naszej wsi, bo tak naprawdę nie obchodzi mnie co robią 8)
redzone
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: sob 21 kwie, 2007 10:16

Post autor: redzone »

A widzisz już Ci wyjaśniam, już dawno byłem zafascynowany Muraniem i też tam grałem więc mnie interesuje jak to wygląda, otóż jak zakładali ten klub sołtys wiele obiecywał, że pomoże, że boisko będzie lepsze, że szatnie się zrobi a tu... klub istnieje już 4 lata i nic, to jest jak wszędzie obietnice przed wyborami a potem władza, kasa i... dokończcie sobie sami.
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

Post autor: lucjan »

Zawsze tak jest, że przed wyborami władza obiecuje a posłuszny lud słucha i wierzy, ze na prawdę tak będzie jak władza mówi a władzy jest wszystko jedno byle namówić ludzi do głosowania na siebie.
Jednak nie to jest problemem. Głównym problemem przy wyborze władzy jest to, że coraz mniej ludzi chodzi na wybory... wtedy wystarczy iż kandydat w sposób legalny lub nie zmotywuje swój "twardy" elektorat i już ma wybory wygrane.
Często też niby to przypadkiem opóźnia się dostęp do informacji dla przeciętnego człowieka. No bo jak często ktoś chodzi oglądać tablice ogłoszeń np. w Urzędzie Gminy? Pewnie bardzo rzadko... albo raczej prawie nigdy.
Urzędy są zobowiązane do prowadzenia BIP-ów, ale co z tego kiedy nie są one aktualizowane. Jeśli są aktualizowane to ze znacznym opóźnieniem.
Dla tych którzy nie znają adresu strony WWW naszej gminy:

Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska

Strona UG Bukowina Tatrzańska w BIP województwa małopolskiego

Próżno jednak szukać na tych stronach aktualnych informacji...
Najbardziej wyeksponowany jest tekst:
Witamy na stronie Biuletynu Informacji Publicznej gminy Bukowina Tatrzańska

(Serwis jest obecnie w fazie rozbudowy)
a pod nim kolejny:

Bieżące informacje dotyczące naszej gminy można znaleźć pod adresem: www.gmina.bukowinatatrzanska.pl
Szkoda tylko, że na stronie gminy informacje też są lekko przedawnione...
No ale gdyby wszystkie informacje łatwo dostępne to jeszcze ludzie wiedzieliby czym sie zajmują urzędnicy i zaczęliby się interesować bliżej ich pracą... a tak zanim się do czegokolwiek "doklikaja" to minie im ochota.

Coś się dużo rozpisałem :)
Urool
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: ndz 02 wrz, 2007 12:11

Post autor: Urool »

Zgadzam się. Teraz w polityce jest takie plątanie w głowie, że szkoda gadać.
ODPOWIEDZ