Odnawiana polichromia

Aktualności i inne różności z Jurgowa i okolicy. Jeśli ktoś będzie coś pisał :) oczywiście.

Moderatorzy: Muzykant, Urool

ODPOWIEDZ
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

Odnawiana polichromia

Post autor: lucjan »

W jurgowskim kościele a dokładniej w prezbiterium jest odnawiana polichromia. Już dawno "prosiła się" o odnowienie. Dobrze, że w końcu znalazły się środki na odnowę. Oby zakończyła się jak najszybciej aby mozna było podziwiać ją w całej okazałości.
Artykuł:
Odnowiona polichromia
Ostatnio zmieniony pn 03 wrz, 2007 21:16 przez lucjan, łącznie zmieniany 1 raz.
Urool
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: ndz 02 wrz, 2007 12:11

Post autor: Urool »

Polichromia odnowiona! Prezbiterium wygląda naprawdę pięknie! Dzięki Bogu mamy proboszcza, który dba o nasz kościół. Ciekawe jakie plany są na najbliższą przyszłość?
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

Post autor: lucjan »

Dla tych, którzy chcą obejrzeć efekt:

Obrazek
Obrazek
Urool
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: ndz 02 wrz, 2007 12:11

Post autor: Urool »

Jeśli chodzi o pierwsze zdjęcie to mamy wielkie szczęście, że była renowacja ponieważ już prawie nie było go widać, a z tego co wiem, to mało brakowało (kilkunastu lat), a nie dałoby się już odzyskać Trójcy Świętej, gdyż zupełnie by zanikła. Co do drugiego, to było ono dobrze widoczne, jednak w deskach było już wiele dziur i szpar, a teraz wygląda rewelacyjnie. Stacje drogi krzyżowej też powinny niedługo wrócić, więc nasz kościół będzie wyglądał jeszcze piękniej.
Dużo się dzieje i oby działo się jeszcze więcej. :D
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

Post autor: lucjan »

Widze Urool ze masz bliski dostep do harmonogramu prac przy odnowie kosciola :)
Moze sie nim z nami podzielisz :)?
Wiktoria
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: wt 28 lis, 2006 17:36

Post autor: Wiktoria »

No ,no teraz to jest na co popatrzec.Jest wyrazne nie to co bylo dawniej ze nic... Bardzo sliczne podoba mi sie.
Urool
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: ndz 02 wrz, 2007 12:11

Post autor: Urool »

No niestety nie mam dostępu, ale skoro stacji nie ma to wydaje mi się, że także są w renowacji:) Jak jednak tylko będę cokolwiek wiedział to się podzielę.

[ Dodano: Pon 03 Wrz, 2007 20:07 ]
"Z pewnością można naszego księdza proboszcza zaliczyć do jednego z największych renowatorów kościoła".

O ile nie jest największym renowatorem. Jeśli chodzi o naszego Proboszcza to widać, że renowacja Go bardzo cieszy, co daje nam pewność, że nie zaprzestanie Swojego dzieła. I tak trzymać!!!
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

Post autor: lucjan »

Niestety stacje poszły do renowacji... i już nie wrócą bo podobno nie nadają sie do renowacji. Ciekawe jak nowe będą wyglądać? Czy nowe będzie tylko wnętrze czy także ramy?
Kiedyś ktoś obiecał podczas rozmowy, ze słowackie napisy na pewno z nich nie znikną. Zobaczymy czy tak będzie.
Urool
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: ndz 02 wrz, 2007 12:11

Post autor: Urool »

Z tego, co słyszałem, to myślę, że tylko płótno będzie inne, a reszta zostanie taka sama. W Kościele jest wystawiona jedna stacja i każdy może zobaczyć jak będą wyglądały pozostałe. Jak dla mnie to różnicy nie widać. :)
Proszę pamiętać, że w czasie rozmowy atakujemy poglądy, a nie ich autora.
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

Post autor: lucjan »

A co się stanie z tymi stacjami, które udało się odnowić? Bo niektóre się podobno udało.
Urool
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: ndz 02 wrz, 2007 12:11

Post autor: Urool »

No jak się udało, to albo będą wisiały, albo będą na plebanii służyły jako pamiątki i zabytki. Tak mi się wydaje.
Proszę pamiętać, że w czasie rozmowy atakujemy poglądy, a nie ich autora.
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

Post autor: lucjan »

W niedługim czasie do renowacji ma trafić główny ołtarz.
Urool
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: ndz 02 wrz, 2007 12:11

Post autor: Urool »

Główny Ołtarz już jest w renowacji. Najpierw renowatorzy musieli pospryskiwać go jakimś trującym preparatem, żeby wytępić kornika (chyba po to). Przez to parę dni Msza Św. odprawiana była w kaplicy Św. Józefa. Teraz funkcjonuje już nawa główna, poza tym, że zakryty jest cały ołtarz (z wyłączeniem Tabernakulum, które zostało przeniesione nieco do przodu).
Proszę pamiętać, że w czasie rozmowy atakujemy poglądy, a nie ich autora.
ODPOWIEDZ