Sołtys wybrany - jakie są wasze opinie?

Aktualności i inne różności z Jurgowa i okolicy. Jeśli ktoś będzie coś pisał :) oczywiście.

Moderatorzy: Muzykant, Urool

ODPOWIEDZ
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

Sołtys wybrany - jakie są wasze opinie?

Post autor: lucjan »

Wczoraj tj. 15. kwietnia 2007 odbyły się wybory sołtys wsi w Jurgowie. Kandydowały dwie osoby:

* Marta Sołtys
* Andrzej Pawlak

W wyborach udział wzięło 56% mieszkańców Jurgowa. Na nowego sołtysa został wybrany obecnie urzędujący sołtys: Andrzej Pawlak na którego głosowały 264 osoby. Jego konkurentka Marta Sołtys otrzymała 125 głosów.
Kandydatów do rady sołeckiej zgłosiła tylko kandydatka Marta Sołtys, zatem głosowanie nad radnymi do rady sołeckiej nie było konieczne. Nowymi radnymi rady sołeckiej zostali:

* Martinczak Andrzej
* Sołtys Paweł
* Wojtas Teresa
* Wojtas Andrzej

Jak sądzicie to dobrze czy żle, że sołtys nie został zmieniony?
suis444
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 19 kwie, 2007 15:10
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów

Post autor: suis444 »

Pewnie moja ocena nie będzie obiektywna, ale myśle że żle. Potrzebne są zmiany w Jurgowie i powiew młodej krwi. No ale nic straconego mamy młodą i mam madzieją pełną zapału, no i nowych pomysłów rada sołecką. :D
"Wszystko czym jesteśmy,wynika z naszych myśli"
redzone
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: sob 21 kwie, 2007 10:16

Post autor: redzone »

Dla mnie nieważne jest kto został sołtysem, ważne jest to, żeby nieograniczało sie tylko do tytułu "sołtys" i wynagrodzenia, które pobiera i licze na nowe pomysły starego nowego sołtysa i rady sołeckiej, myśle że coś sie uda zrobić dla naszej wsi pozytecznego i że wszyscy będą zadowoleni z tego.
ODPOWIEDZ