Wyciąg w Jurgowie??

Aktualności i inne różności z Jurgowa i okolicy. Jeśli ktoś będzie coś pisał :) oczywiście.

Moderatorzy: Muzykant, Urool

ODPOWIEDZ
amelii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 0:24
gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Wyciąg w Jurgowie??

Post autor: amelii »

W wakacje słyszałam, że w Jurgowie planowana jest (w przyszłości) budowa kilku wyciągów narciarskich jakoś przy granicy. A dzisiaj w Krakowie na ogłoszeniu jakiegoś biura podróży przeczytałam "wyjazdy narciarkie Jurgów".
Błagam, powiedzcie mi że tych wyciągów jeszcze nie ma. :cry: To juz nie bedzie ten sam Jurgów buu
życie jest ok, tylko ludzie są zbyt wymagający
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

Post autor: lucjan »

Żadnych nowych wyciągów jeszcze nie ma....
Trudno mi się jednak wypowiedzieć czy stety czy niestety ;) Pożyjemy zobaczymy. Jak na razie ciągle jest tylko ten jeden stary ... chyba już nawet nie był uruchamiany w zeszłym roku ale niestety nie wiem tego na pewno...

Więcej info powinn być tutaj:
http://hawran.pl

Czy ktoś ma jakieś rzeczowe argumenty ZA i PRZECIW budowie wyciagów w Jurgowie?
amelii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 0:24
gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: amelii »

Ja mam większość argumentów przeciw:
po pierwsze jak zwala sie tlumy ludzi do Jurgowa to juz nie bedzie ta sama spokojna wieś gdzie mozna sobie świetnie odpoczywac :(. O wiele wiecej ludzi bedzie tu chcialo przyjezdzac takze na wakacje ( nie to ze mam cos przeciwko, ale no wiecie....nie chce zeby sie zrobilo jak w Białce) A po drugie duza część lasów zostanie wycięta po to zeby mozna bylo zrobić kompleks wyciągów a i bedzie sie juz dalo chodzic na wycieczki do lasów czy w bliższe góry tak żeby nie spotkać "cywilizacji"
Jedyny plus jest taki że ludzie sobie będą mogli zarobić.....ale czy warto robić to kosztem przyrody? :?
życie jest ok, tylko ludzie są zbyt wymagający
ANIA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt 11 maja, 2004 8:31
gadu: 0
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: ANIA »

Amelii popieram,masz racje, pamietam kiedy pierwszy raz już 19 lat temu przyjaechałam do Jurgowa to była taka cicha mała wioska, mało turysów czysto poprostu pięknie, teraz niestety i do Jurgowa wkrada sie "cywilizacja" , nawet nie chce myśleć co sie stanie gdy przybędzie wyciągow, to już nie będzie to samo miejsce.
Rozumiem że to kiedyś napewno nastąpi, no wkońcy wiąze się to z zyskami tylko szkoda lasów, zwierząt i tej ciszy której tak bardzo brakuje mi w mieście, może ktoś powinien sie nad tym pomysłem zastanowić raz jeszcze.
Pozdrawiam
kowboj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz 21 lis, 2004 23:22
gadu: 0
Lokalizacja: JURGÓW

Post autor: kowboj »

A ja się z wami nie zgodze lasu i tak juz nie ma w tym miejscu co będzie kolejka bo go wiatr wyłamal. Jak dla mnie to same korzyści
luki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 15 lis, 2004 13:55
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów

Post autor: luki »

Hm, a ja tam jestem z kowbojkiem, dobrze myśli. Lasu i tak nie ma a jak ktoś chce cisze to zawsze może jechać "na Rzepiska". Jak narazie to w Jurgowie nie ma dużej bazy noclegowej, więc do Jurgowa "cepry " będą przyjeżdżać na "skije" i tylko po to. A pozatym taka kolej to dużo miejsc pracy a tego nigdy za dużo.
maly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz 09 sty, 2005 18:52
gadu: 0
Lokalizacja: jurgow

Post autor: maly »

luki i kowboj dobrze gadają jestem z nimi. :D
exgoral
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw 19 sty, 2006 2:31
gadu: 0
Lokalizacja: Brzegi

Post autor: exgoral »

heh, tak sobie czytam te stare posty... wszyscy maja racje.. zwolennicy nowych miejsc pracy.. jak i obrońcy przyrody... chce powiedziec, że wszyscy maja racje, poniewaz takie miejscowosci jak Jurgów, Rzepiska, Brzegi itp... nie będą centrami rekreacyjnymi:) mogą byc jeno bazami wypadowymi a to bedzie z pożytkiem dla wszystkich, haj 8)
be happy:)
Jimmy
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: ndz 16 sty, 2005 18:26

Post autor: Jimmy »

Wyciag to będzie super sprawa. Niestety niektórzy nie chcą oddać w dzierżawe swojej ziemi więc może być mały problem z budową :(
Wyobraźcie sobie, jak ciężko będzie przyszłym pokoleniom! Zechcesz się gdziekolwiek zarejestrować, a tu wszystkie loginy zajęte!!!
SHOX!
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: śr 12 sty, 2005 14:13
gadu: 0
Lokalizacja: JURGÓW

Post autor: SHOX! »

Dopuki ludzie nie zmadrzeja to zadnego wyciagu w Jurgowie nie bedzie
ZIOOOM
rys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw 29 gru, 2005 22:00

WYCIAG!!!!!!!!!!

Post autor: rys »

W JURGOWIE ZA 50 LAT BEDZIE WYCIAG JAK STARE BABKI TAM BEDA BO Z TAKIMI LUDZIAMI NIE IS SIE DOGADAC TAGRZE NARTY NIE SMAROWAC.A MOGŁBY BYC BO COS BY SIE ROZWINEŁO LUDZIE ZGODZCIE SIE TURYSTYKA BY SIE ROZWINEŁA.[/b]
Sąsiadka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 11 gru, 2005 10:03

Post autor: Sąsiadka »

Rys ma racje
lucjan
Admin
Admin
Posty: 436
Rejestracja: pt 29 mar, 2002 8:47
gadu: 0
Lokalizacja: Jurgów/Kraków
Kontakt:

Post autor: lucjan »

Po długim oczekiwaniu Jurgów ma wreszcie wyciąg narciarski:
Więcej o wyciągu w Jurgowie na stronie Wirtualny Jurgów, albo stronie spółki Hawrań: www.hawran.pl
Po prostu Jurgów zaprasza na narty, sprawdź jakie czekają trasy zjazdowe
ODPOWIEDZ